(08.16.2018)

Spotkajmy się na CeBIT !!!

CeBIT Hannover to największe w Europie targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii. W tym roku spodziewana jest rekordowa liczba gości z Polski. Przykładem lokalnego sukcesu jest firma Media4U, która zaprezentuje premierowo nowe oprogramowanie do tworzenia i zarządzania platformami e-commerce.

Nowy system od Media4U

Cartalo to nowa platforma e-commerce, która jest odpowiedzią Media4U na wzrastające potrzeby klientów. Właściciele e-sklepów stawiają na jakość oprogramowania i oczekują wydajnych rozwiązań, profesjonalnego wsparcia technicznego oraz przyjaznego w obsłudze panelu z całym szeregiem dostępnych integracji. Przedstawiciele Media4U będą opowiadać o premierowym rozwiązaniu w sekcji d!economy, jednej z czterech sekcji dostępnych na targach, przeznaczonej nowatorskim produktom i usługom dla e-biznesu. Jeszcze przed oficjalną prezentacją Cartalo zostało uznane za innowacyjne oprogramowanie i otrzymało solidne wsparcie promocyjne. Ekspansję na rynki zagraniczne wspiera misja gospodarcza Polsko Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej i Województwo Łódzkie.

Rekordowa edycja targów CeBIT2018

W 2017 CeBIT Hannover odwiedziło ponad 200 tys. zwiedzających ze wszystkich kontynentów, a udział w nich brało blisko 3,5 tys. wystawców. Najnowsza edycja zapewne okaże się rekordowa dzięki odświeżonej formule targów. Zostały one wydłużone aż do 5 dni. Poniedziałek został w całości przeznaczony na wykłady światowych ekspertów z branży IT tak by w ciągu pozostałych dni można było skupić się wyłącznie na ofercie wystawców. Czasu na oglądanie i tak może zabraknąć, bo obszar targów jest tak duży, że odwiedzającym proponowane są wycieczki z przewodnikiem. Aby ułatwić poruszanie się gościom wprowadzono 4 strefy tematyczne: b2b, startupy&innowacje, wykłady oraz kampus z wydarzeniami artystycznymi. W tym roku na targach spotkać będzie można 75 wystawców z Polski. - W większości będą prezentowane rozwiązania informatyczne dla wielu sektorów przemysłowych. Ponieważ tegoroczna edycja jest inna od dotychczasowych to oczekujemy bardzo dużo odwiedzających, w tym z Polski. Bazując na dotychczasowych liczbach oczekujemy ok.2500 gości z Polski – prognozuje Artur Talarek, przedstawiciel organizatora Cebit, Deutsche Messe AG.

IT napędza Łódź

Potencjał rozwojowy firm, które uczestniczą w targach, potęguje fakt, że obroty generowane przez sektor ICT dynamicznie rosną. Pod tym względem Polska plasuje się w czołówce państw europejskich. Polscy przedsiębiorcy stoją przed dużą szansą, aby zaprezentować się jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań, Polskę zaś, jako atrakcyjny inwestycyjnie kraj. - Branża IT należy do kluczowych a zarazem najbardziej perspektywicznych dla rozwoju województwa łódzkiego. Region jest atrakcyjną lokalizacją dla centrów badawczo-rozwojowych, a technologie informacyjne są jednym z kluczowych sektorów Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego. Prognoza na najbliższe lata przewiduje stały wzrost firm informatycznych w województwie łódzkim. Chcemy by tu czuły się dobrze i miały jak najlepsze warunki do rozwoju, także na rynkach międzynarodowych. Stąd między innymi nasz coroczny udział na targach CeBit – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Znaczenie sektora IT ma swoje odzwierciedlenie również w działalności Klastra ICT Polska Centralna, który zrzesza najlepszych w branży. - Z satysfakcją odnotowujemy, że oferta przedsiębiorstw z klastra z powodzeniem zdobywa zagranicznych odbiorców i wygrywa konkurencję na globalnym rynku. Bardzo cieszy udział klastrowych firm w branżowych wydarzeniach dedykowanych branży ICT, szczególnie takich o skali i zasięgu CeBITu. Gratulujemy Media4U udziału i życzymy sukcesu z nową platformą e-commerce – mówi prof. Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej.

Światowe premiery w IT

Na przestrzeni kolejnych lat w halach wystawowych w niemieckim Hannoverze gościli liderzy sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej z całego świata, przedstawiając najnowsze rozwiązania, produkty i usługi. To właśnie na CeBIT Hanonover w 1987 roku fińska firma Nokia zaprezentowała pierwszy na świecie telefon komórkowy korzystający z technologii GSM. Do historii targów wpisała się również legenda Microsoftu – kiedy Bill Gates ogłosił premierę systemu Windows 95. W 2018r. tematami przewodnim targów staną się zapewne innowacje łączące IT i medycynę, rozwój sztucznej inteligencji oraz bezpieczeństwo sieci.


Jak zwiększać zaufanie do e-sklepów?Następny

Następny »

Najnowsze artykuły


Spotkajmy się na CeBIT !!!

CeBIT Hannover to największe w Europie targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii. W tym roku spodziewana jest rekordowa liczba gości z Polski.

Czytaj więcej

Jak zwiększać zaufanie do e-sklepów?

Zaufanie do zakupów online to główny temat technicznego warsztatu zorganizowanego przez stowarzyszanie TOP 500 Innovators i Media4U. W efekcie przeprowadzonej burzy mózgów powstało 50 pomysłów, które w przyszłości znacząco poprawią działanie e-sklepów.

Czytaj więcej

2019 rokiem mobile only w Polsce

Blisko co trzeci Polak chciałby płacić za wszystko przy pomocy telefonu komórkowego. Opinie ekspertów największych firm bankowych i handlowych mają spójny wydźwięk: potencjał mobile jest coraz lepiej wykorzystywany.

Czytaj więcej